Dla kogo jest kurs?
Kurs jest dla osób, które ćwiczą dłużej niż 2 lata i chciałyby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu jogi w podejściu vinyasa krama w naszym ujęciu. Jeśli wcześniej ćwiczyłeś u nas, możesz od razu przystąpić do kursu. Jeśli uczyłeś się w innej szkole, aby rozpocząć u nas kurs, skorzystaj wcześniej z naszych warsztatów stacjonarnych lub zajęć online. Jest to ważne, ponieważ chcemy, abyś był(a) do nas przekonany jako nauczycieli, od których chcesz się uczyć. Poznasz wtedy nasz sposób pracy, przekazywania wiedzy oraz nasze podejście do uczniów, ciała, umysłu i samej praktyki, a co najważniejsze nabierzesz przekonania czy nasze podejście do jogi jest właśnie dla Ciebie.
Nauczyciele prowadzący
Agnieszka Wielobób – moduły asanowe i terapeutyczne
Maciej Wielobób – moduły historii i filozofii jogi, wykłady na niektórych zjazdach asanowych
Ola Uruszczak – moduł „Joga w ciąży i połogu”, kurs on-line wg programu Macieja Wielobob: „Medytacja i alchemia emocji”
Magda Repetowska – kurs on-line wg programu Macieja Wieloboba: „Wprowadzenie do medytacji”, „Pranajama”
Jak długo trwa kurs i czego się na nim nauczysz?
Kurs nauczycielski trwa 3 lata i składa się z 7 modułów tematycznych wyszczególnionych poniżej oraz 3 wyjazdów wakacyjnych. Moduł „Pranajamy i medytacji” realizowany jest on-line, po wcześniejszym wykupieniu dostępu do praktyk.
- Moduł „Terapia jogą: praca z powięziami” – 4 weekendowe* zjazdy
- Moduł „10 sekwencji vinyasa krama jogi” – 5 weekendowych* zjazdów.
- Moduł „Ajurweda w terapii jogą” – 4 weekendowych* zjazdów
- Moduł Pranajamy i medytacji: „Wprowadzenie do medytacji”, „Pranajama”, „Medytacja i alchemia emocji” – 3 warsztaty on-line, już nagrane
- Moduł „Tradycja jogi: Jogasutry Patańdżalego, psychologia jogi, Tradycja tantry” – 5 weekendowych* zjazdów
- Moduł „Duchowość jogi: Duchowość jogi i siła koncentracji, Duchowość jogi i siła serca, Duchowość jogi: siła ducha” – 3 warsztaty on-line, już nagrane
- Moduł na temat jogi praktykowanej podczas ciąży i połogu – prowadzi Ola Uruszczak – 1 weekendowy* zjazd
- 3x 6-dniowe, wyjazdowe, letnie „wakacje z jogą”
* sobota 16.00 – 20-00 / 20.30; niedziela 9.00 – 14.00 / 14.30
Pragniemy, aby po zakończeniu kursu każdy uczestnik:
- rozwinął umiejętność obserwowania potrzeb swoich i swoich uczniów i odpowiedniego na nie reagowania;
- nauczył się łagodności wobec siebie, odpuszczania, kiedy to potrzebne i działania w zgodzie z samym sobą;
- nauczył się bezpiecznego asekurowania uczniów przy wchodzeniu do trudnych pozycji, np. odwróconych;
- nauczył się szanowania ograniczeń swoich i swoich uczniów, gdyż praktyka jogi ma zapewnić uwolnienie od napięcia fizycznego i psychicznego;
- zrozumiał, że praktyka jogi ma wyzwolić nas od schematycznego działania i nauczył się podążać w praktyce za swoimi odczuciami, a nie przyjętymi koncepcjami;
- zamiast robił więcej – poczuł więcej!
Dodatkowe informacje
- W danym roku szkolnym, uczestnicy kursu zobowiązani są do nagrania prowadzonej przez siebie praktyki dotyczącej modułu, który w danym roku jest realizowany. Termin oddania nagrania to początek czerwca, danego roku. Wytyczne dla plików tutaj.
- Każdy uczestnik dostanie listę lektur obowiązkowych i opcjonalnych (do przeczytania, niekoniecznie do kupienia 🙂 ). To książki, z których korzystamy, aby przygotować dla Was kolejne zjazdy, dlatego nie trzeba ograniczać się tylko do tych z listy.
- Na początku września, każdego roku, uczestnik kursu uiszcza składkę roczną w wysokości 350zł. Dzięki temu, możliwe są między innymi nieograniczone konsultacje z nami (możliwość spotkania się z nauczycielem osobiście lub ew. przez Skype i omówienie problemów dotyczących swojej praktyki lub nauczania, jak również konsultacje mailowe). Staram się na początku września wysyłać „przypominajkę” w sprawie opłaty.
- hospitacje – jeśli uczestnicy kursy prowadzą własne zajęcia z jogi, można umówić się z nauczycielem prowadzącym kurs, na obserwacje przez niego nauczania przez ucznia, a następnie omówienie poprowadzonych zajęć, wymienienie uwag (hospitacje są do zrealizowania w Krakowie lub jeśli udaje się je zgrać z pobytem warsztatowym nauczycieli prowadzących kurs, także w innych miejscach).
Gdzie odbywają się zjazdy kursu
Zjazdy stacjonarne weekendowe odbywają się w Krakowie, a wyjazdowe tygodniowe w dostosowanym do tego miejscu z zakwaterowaniem i wyżywieniem.
Opłaty związane z kursem
- Coroczna opłata za uczestnictwo w kursie – 350 zł
- Opłaty za zjazdy weekendowe (1 zjazd to aktualnie 550 zł)
- Opłata za warsztaty dostępne on-line (1 warsztat to ok. 300-550 zł, oprócz kursu ciążowego, który jest droższy)
- Opłaty za kursy wyjazdowe 6-dniowe (1 wyjazd to ok. 3200 zł)
Jak zgłosić się na kurs nauczycielski?
Pisz do Agnieszki Wielobób na mail agawielobob@gmail.com
Do zobaczenia!</>