Joga i praca z powięziami: wprowadzenie – Agnieszka Wielobób w Wejherowie

Wejherowo, 8 grudnia 2019, godz. 11:00-16.00
Temat warsztatu: Wprowadzenie do pracy z powięziami w jodze
Nauczycielka prowadząca: Agnieszka Wielobób

Przeżycia, których doświadczamy, zapisują się w naszym ciele w tkance łącznej. Powięź, będąca rodzajem tkanki łącznej, wypełnia wnętrze naszego ciała, nadając mu kształt i odpowiadając za jego funkcje ruchowe. Odpowiednia dawka właściwego ruchu nawilża i uelastycznia tę strukturę, a jego brak powoduje sztywność i utratę m.in. funkcji ruchowej powięzi.

Na tych warsztatach wprowadzimy do tego jak pracować z powięziami w jodze (i dlaczego akurat w ten sposób), przy czym szczególnie się skupimy na taśmie głębokiej przedniej, która pomaga utrzymać kręgosłup w dobrym stanie oraz stabilizuje nasze ciało. Najważniejszymi strukturami, z którymi będziemy pracować będą mięśnie dna miednicy oraz mięsień poprzeczny brzucha, których harmonijna praca pozwala zadbać o zdrowy kręgosłup (i nie tylko). Każdy ruch, który wykonujemy ma swój początek w tej taśmie, dlatego tak istotne jest zrozumienie tego jak ona funkcjonuje i nauczenie się odpowiedniej pracy z nią.

Warsztat obejmuje praktykę asan (pozycji jogi), podstawy pranajamy i odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 16.00. W trakcie będzie około 30 minut przerwy.

Miejsce: Szkoła jogi 12 asan, ul. Pucka 7, 84-200 Wejherowo

Koszt: 150 zł za ten warsztat
(w pakiecie z warsztatem Macieja Wieloboba Medytacja, współczucie i (samo)akceptacja dzień wcześniej pt. 300 zł zamiast 340 zł)

Informacje i zapisy: Magda Ziemińska, magda.zieminska@gmail.com