Agnieszka Wielobób w Gliwicach (8 września): Stopy i kolana w praktyce asan jogi

Agnieszka Wielobób (zdj. Klaudia Rozenek / Pakamera)

Gliwice, 8 września 2019
godz. 11.00-16.00

Warsztat „Stopy i kolana w praktyce asan jogi”
Nauczycielka: Agnieszka Wielobób

Zaczniemy od samej podstawy w praktyce asan czyli od stóp. Odnalezienie stabilizacji i ugruntowania przydaje się nie tylko w sferze fizycznej, ale również emocjonalnej. Jakość naszej postawy i pozycji w jodze zależy od naszych stóp. Stopy zaciśnięte i przykurczone nie dają podparcia dla ciała, szybko się męczą pod naciskiem całego szkieletu, jak również determinują błędne ustawienie miednicy i kręgosłupa. Ponadto, gdy doświadczamy pewnych emocji, często zdarza się, że płyniemy z ich nurtem, wtedy umysł jest daleko poza ciałem i brak nam z nim kontaktu ze względu na brak fizycznego zakorzenienia. Kiedy na kilka minut przeniesiemy uwagę na stopy, na odczucie ciężaru, na kontakt z ziemią ponownie powracamy do siebie (do ciała), jesteśmy w stanie poczuć i wyrazić swoje własne potrzeby. Jesteśmy tu i teraz.

Warsztat będzie poświęcony stopom oraz ustawieniom kolan w asanach. Na spotkaniu omówimy najważniejsze prawidła pracy ze stopami, a zadaniem domowym będzie obserwacja swoich stóp podczas codziennych czynności, jak również przyjrzenie się im kiedy jesteście pod wpływem różnych emocji.

Na warsztatach pomasujemy stopy piłeczką, zmierzymy się z „uruchomieniem paluszków” stóp oraz wzmocnieniem łuku przyśrodkowego stopy, zwrócimy uwagę na ustawienie kolan, a następnie wykorzystamy całą pracę w praktyce jogi.

Na warsztaty zapraszam każdego pragnącego poprawić swoją praktykę jogi, a szczególnie osoby, które czują, że praktyka obciąża stopy oraz stawy kolanowe czy biodrowe i które pragną wprowadzić więcej lekkości i uważności do swojej praktyki bez względu na zaawansowanie w wykonywaniu pozycji.

Warsztat obejmuje praktykę asan (pozycji jogi) oraz odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę 

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 16.00. Pierwsza godzina warsztatu to wprowadzenie praktyczne i teoretyczne do pracy jogicznej z mięśniami dna miednicy i mięśniem poprzecznym brzucha, następnie będzie ok. 20-30 minut przerwy, po czym przejdziemy do warsztatu na temat pracy stóp i kolan.

Koszt:

MIEJSCE: Studio Jogi Anahata Gliwice, pl. Inwalidów Wojennych 16-18/9

CENA: cena warsztatu „Stopy i kolana w praktyce asan jogi” – 170 zł
(cena w pakiecie 2 warsztatów: „Stopy i kolana w praktyce jogi” – Agnieszka Wielobób i warsztat Macieja Wieloboba dzień wcześniej pt. „Wprowadzenie do medytacji”320 zł zamiast 360 zł)

INFORMACJE O REZERWACJI: Ewa Bobrowska, telefon: 518206527, mail: ekbobrowska@gmail.com