10 sekwencji vinyasa krama jogi (IX i X): vinjasa wadźrasany i sekwencja padmasany (Agnieszka Wielobób, Kraków)

Agnieszka Wielobób portret

22-23 kwietnia 2023
10 sekwencji vinyasa krama jogi (IX i X): winjasa wadźrasany i sekwencja padmasany

Prowadząca: Agnieszka Wielobób
Program: Agnieszka Wielobób, Maciej Wielobób
Cena za 2 dni: 480 zł
Miejsce: Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

W roku szkolnym 2022/2023 zapraszamy Was na cykl 5 warsztatów, na których przyjrzymy się bliżej nauczaniu 10 kluczowych sekwencji vinyasa krama jogi przez ojca współczesnej jogi – T. Krishnamacharyę i jednego z jego najważniejszych uczniów – Srivatsę Ramaswamiego. Kolejność sekwencji ma swoją logikę w przygotowaniu ciała do praktyki. Każda kolejna sekwencja pogłębia pracę poprzedniej, pomagając wykonywać coraz trudniejsze i zaawansowane pozycje w zdrowy sposób.

W ten weekend przyjrzymy się bliżej 2 ostatnim sekwencjom z tej serii – winjasom wadźrasany padmasany. Poprzednie sekwencje miały na celu rozluźnienie bioder i pachwin, uelastycznienie kręgosłupa oraz wzmocnienie ciała właśnie po to, by przygotować je do dłuższego trwania w siadach z sekwencji vajrasany. Z pozycji vajrasany kręgosłup ułożony jest optymalnie do siedzenia w medytacji lub pranajamie, dzięki zachowaniu naturalnych łuków kręgosłupa bez zwiększania napięcia w dolnych plecach czy pachwinach. Sekwencja ta dodatkowo uelastycznia kolana, stopy oraz kręgosłup.

Niedzielną praktykę zwieńczy winjasa padmasany czyli lotosów. Padmasana ma specjalne miejsce pośród innych asan, co podkreślano w tekstach średniowiecznych joginów. W Hatha joga pradipice (I.49) przeczytamy jak autor tekstu – Swami Svatmarama stwierdza: „To jest padmasana, niszczyciel wszystkich chorób.” Uważana jest za jeden z bardziej stabilnych siadów, który niejako wymusza neutralne ustawienie kręgosłupa. Nawet jeśli lotosy nie są waszą najmocniejsza stroną to każda przymiarka czy przygotowanie do sekwencji padmasany uelastyczni biodra, zwiększając zewnętrzną rotację bioder, oraz kiedy bezwysiłkowo wykonana – poprawi funkcjonowanie kolan, pleców i stóp.

Idąc za myślą „zamiast robić więcej – poczuj więcej!” serdecznie zapraszamy!

Rozkład warsztatu

Sobota 16.00-20.00
Niedziela 9.00-14.00

Cena

Cena 2 dni warsztatu to: 480 zł

Miejsce

Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

Zgłoszenia

Jeśli chcesz zgłosić się na warsztat, wyślij mail zgłoszeniowy na agawielobob@gmail.com i (po potwierdzeniu wolnego miejsca) przelej kwotę za warsztat (480 zł) na rachunek:
Agnieszka Wielobób, mBank
nr rach. 19 1140 2004 0000 3602 8113 0268

Do zobaczenia!