10 sekwencji vinyasa krama jogi (V i VI): sekwencje asan w leżeniu na brzuchu i na plecach (Agnieszka Wielobób, Kraków)

Agnieszka Wielobób portret

21-22 stycznia 2023
10 sekwencji vinyasa krama jogi (V, VI): sekwencje w leżeniu na plecach i brzuchu

Prowadzący: Agnieszka Wielobób
Program: Agnieszka Wielobób, Maciej Wielobób
Cena za 2 dni: 480 zł
Miejsce: Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

W roku szkolnym 2022/2023 zapraszamy Was na cykl 5 warsztatów, podczas których przyglądamy się bliżej nauczaniu 10 kluczowych sekwencji vinyasa krama jogi przez ojca współczesnej jogi – T. Krishnamacharyę i jednego z jego najważniejszych uczniów – Srivatsę Ramaswamiego. Kolejność sekwencji ma swoją logikę w przygotowaniu ciała do praktyki. Każda kolejna sekwencja pogłębia pracę poprzedniej, pomagając wykonywać coraz trudniejsze i zaawansowane pozycje w zdrowy sposób.

W styczniu, zapraszamy Was na trzeci z 5 warsztatów w tym cyklu. Tym razem pracę rozpoczniemy od piątej z kolei sekwencji asan w leżeniu na plecach, w której ciało pozostaje w stabilnej pozycji ze względu na kontakt dużej powierzchni ciała z podłożem. Dzięki temu osoby, którym stan fizyczny nie pozwala na praktykę w pionowej pozycji, mogą również uelastycznić, rozluźnić oraz wzmocnić swoje ciało, pamiętając by dostosować intensywność oraz zakres do swoich możliwości na dany moment. Sekwencja angażuje intensywnie mięśnie zarówno przodu (taśma powierzchowna przednia) jak i tyłu ciała (taśm powierzchowna tylna). Całość praktyki wzmacnia tułów, nogi oraz pośladki, przygotowując stopniowo ciało do wygięcia w pozycji mostka. Sekwencję zakończymy wyciszającą, acz wymagającą dla ciała sekwencją świecy i halasany.

W drugim dniu na tapet weźmiemy vinyasę pozycji w leżeniu na brzuchu, w której istotną kwestią jest wzmocnienie tyłu ciała. Sekwencja jest obudowana w dużej mierze wokół pozycji świerszcza, łuku i kobry oraz ich wariantów. Ponieważ są to w większości wygięcia w tył, na warsztatach nauczymy się niezbędnej pracy z aświnimudrą, której aktywacja pomaga zabezpieczyć dolne plecy przed napięciem oraz przyjrzymy się pracy klatki piersiowej tak, by jej otwarcie nie wiązało się z napięciem przepony i trudnościami w oddychaniu. Nauczymy się również zrównoważonej pracy przodu i tyłu ciała, tak, by każde wygięcia dawały odczucie wydłużenia, otwarcia i przestrzeni w całym ciele, przy zachowaniu spokoju umysłu oraz rozluźnieniu w obszarze twarzy, gardła i przepony.

Rozkład warsztatu

Sobota 16.00-20.00
Niedziela 9.00-14.00

Cena

Cena 2 dni warsztatu to: 480 zł

Miejsce

Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

Zgłoszenia

Jeśli chcesz zgłosić się na warsztat, wyślij mail zgłoszeniowy na agawielobob@gmail.com i (po potwierdzeniu wolnego miejsca) przelej kwotę za warsztat (480 zł) na rachunek:
Agnieszka Wielobób, mBank
nr rach. 19 1140 2004 0000 3602 8113 0268

Do zobaczenia!