10 sekwencji vinyasa krama jogi (III i IV): sekwencja symetrycznych siadów i vinyasa asan stojących na 1 nodze

Agnieszka Wielobób portret

22-23 października 2022
10 sekwencji vinyasa krama jogi (III, IV): sekwencja symetrycznych siadów i vinyasa asan stojących na 1 nodze

Prowadzący: Agnieszka Wielobób
Program: Agnieszka Wielobób, Maciej Wielobób
Cena za 2 dni: 480 zł
Miejsce: Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

W roku szkolnym 2022/2023 zapraszamy Was na cykl 5 warsztatów, na których przyjrzymy się bliżej nauczaniu 10 kluczowych sekwencji vinyasa krama jogi przez ojca współczesnej jogi – T. Krishnamacharyę i jednego z jego najważniejszych uczniów – Srivatsę Ramaswamiego. Kolejność sekwencji ma swoją logikę w przygotowaniu ciała do praktyki. Każda kolejna sekwencja pogłębia pracę poprzedniej, pomagając wykonywać coraz trudniejsze i zaawansowane pozycje w zdrowy sposób.

W październiku, zapraszamy Was na drugi z 5 warsztatów w tym cyklu. Tym razem pracę rozpoczniemy od trzeciej z kolei sekwencji paścimottanasany i upavisthakonasany, w których pracujemy w asanach w sposób symetryczny (z prawą i lewą stroną jednocześnie). Kontynuuje ona pracę z biodrami, które uruchamialiśmy w poprzednich sekwencjach, szczególnie w asymetrycznych siadach. Ponadto wydłuża, rozluźnia i delikatnie wzmacnia przód i tył ciała, a więc angażuje całą taśmę powierzchowną przednią i tylną, jak również poprawia krążenie i daje lekkość w nogach.

Czwarta sekwencja jest skoncentrowana wokół pozycji stojących na jednej nodze. To kontynuacja z jednej strony sekwencji Tadasany (dalsza praca z równowagą i stabilnością), a z drugiej – sekwencji asymetrycznych siadów (podobne zakresy, ale w bardziej niestabilnej pozycji i wymagające więcej siły). Bardzo mocno angażuje taśmę głęboką przednią czyli mięśnie głębokie ciała, których prawidłowe działanie jest bardzo istotne dla stabilności kręgosłupa i stawów. A poprzez zastosowanie rożnych wariantów pracy rąk i nóg w pozycjach, mobilizuje stawy barkowe i biodrowe. Również pomaga w pracy z asymetriami ciała. Serdecznie zapraszamy!

Rozkład warsztatu

Sobota 16.00-20.00
Niedziela 9.00-14.00

Cena

Cena 2 dni warsztatu to: 480 zł

Miejsce

Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

Zgłoszenia

Jeśli chcesz zgłosić się na warsztat, wyślij mail zgłoszeniowy na agawielobob@gmail.com i (po potwierdzeniu wolnego miejsca) przelej kwotę za warsztat (480 zł) na rachunek:

Agnieszka Wielobób, mBank
nr rach. 19 1140 2004 0000 3602 8113 0268

Do zobaczenia!