10 sekwencji vinyasa krama jogi (I i II): sekwencja tadasany i vinyasa asymetrycznych siadów

24-25 września 2022
10 sekwencji vinyasa krama jogi (I i II): sekwencja tadasany oraz asymetrycznych siadów

Prowadzący: Agnieszka Wielobób
Program: Agnieszka Wielobób, Maciej Wielobób
Cena za 2 dni: 480 zł
Miejsce: Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

W roku szkolnym 2022/2023 zapraszamy Was na cykl 5 warsztatów, na których przyjrzymy się bliżej nauczaniu 10 kluczowych sekwencji vinyasa krama jogi przez ojca współczesnej jogi – T. Krishnamacharyę i jednego z jego najważniejszych uczniów – Srivatsę Ramaswamiego.

Kolejność sekwencji ma swoją logikę w przygotowaniu ciała do praktyki. Każda kolejna sekwencja pogłębia pracę poprzedniej pomagając wykonywać coraz trudniejsze i zaawansowane pozycje bez uszczerbku na zdrowiu.

Pierwszymi sekwencjami, którymi się zajmiemy będą sekwencja tadasany oraz asymetrycznych siadów. Vinyasa tadasany, jest podstawową sekwencją, w skład której wchodzą sekwencje tadasany, uttanasany czy utkatasany. Uczy stabilności, aktywizuje i uelastycznia ciało w rozmaitych zakresach, wzmacnia nogi, rozluźnia barki i szyję, jak również uruchamia biodra, szczególnie w zakresie ich zginania i prostowania. Jest ona jedną z mocniejszych sekwencji doskonale poprawiających kondycję taśmy kończyny górnej, a więc wpływającej na otwarcie, a zarazem wzmocnienie okolicy barków, odcinka piersiowego kręgosłupa oraz szyi, ale również taśmy powierzchownej przedniej i taśmy powierzchownej tylnej w związku z intensywniejszą pracą zarówno w skłonach jak i odgięciach w tył. Druga sekwencja – asymetrycznych siadów – to vinyasa, po którą często sięgamy, kiedy chcemy popracować z asymetriami w ciele, kiedy pragniemy rozluźnić napięcie w dolnej części kręgosłupa, popracować z rotacją zewnętrzną w stawach biodrowych oraz rozluźnić okolice bioder i pachwin.

Serdecznie zapraszamy!

Rozkład warsztatu

Sobota 16.00-20.00
Niedziela 9.00-14.00

Cena

Cena 2 dni warsztatu to: 480 zł

Miejsce

Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

Zgłoszenia

Jeśli chcesz zgłosić się na warsztat, wyślij mail zgłoszeniowy na agawielobob@gmail.com i (po potwierdzeniu wolnego miejsca) przelej kwotę za warsztat (480 zł) na rachunek:

Agnieszka Wielobób, mBank
nr rach. 19 1140 2004 0000 3602 8113 0268

Do zobaczenia!