Terapia jogą i anatomia powięzi (IV): taśmy kończyny górnej, podstawy asekuracji

Agnieszka Wielobób portret

Kraków,19-20 marca 2022
Terapia jogą i anatomia powięzi (IV): taśmy kończyny górnej, podstawy asekuracji
Prowadzący: Agnieszka Wielobób
Program: Agnieszka Wielobób, Maciej Wielobób
Cena za 2 dni: 420 zł
Miejsce: Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

Nasze ciało jest fascynującym systemem, w którym istotne są nie tylko mniejsze lub większe elementy, które je tworzą: kości, mięśnie, więzadła, ścięgna, narządy itp., ale i wszystkie intrygujące powiązania między różnymi częściami składowymi naszego organizmu. Połączenie wszystkich elementów składowych zawdzięczamy powięzi, trójwymiarowej siatce tkanki łącznej, która przenika nasze ciało i w zależności od potrzeb oddziela lub łączy ze sobą części naszego organizmu. Dzięki temu, gdy poruszamy jednym mięśniem, wpływa to na mięśnie sąsiadujące, a przez system powiązań (który określamy taśmami anatomicznymi) nasz ruch dociera nawet do dalekich części ciała. Dzięki powięzi właśnie, ruch mięśniami nogi wprowadza subtelną stymulację w górnej części ciała, a poruszanie palcami dłoni może wywołać oddźwięk w okolicy klatki piersiowej. Co więcej, powięź nie tylko umożliwia ruch i pozwala utrzymać spójność naszego ciała, ale i zapewnia odpowiednie nawilżenie od wewnątrz, ułatwia przepływ impulsów nerwowych, krwi czy limfy oraz chroni mięśnie przed uszkodzeniem.

W tym roku akademickim (2021/2022) realizujemy cykl warsztatów pt. Terapia jogą i anatomia powięzi, podczas których pogłębiamy swoje rozumienie powiązań w ciele, ale i relacji między ciałem, oddechem a umysłem.

Zapraszamy Was serdecznie na ostatni już warsztat z tej serii. Tym razem zajmiemy się obręczą górną oraz towarzyszącą jej taśmą głęboką przednią i tylną kończyn górnych oraz taśmą powierzchowną przednią i tylną kończyn górnych. Taśma przednia kończyny górnej łączy mostek z wewnętrzną częścią dłoni, natomiast taśma tylna kończyny górnej łączy odcinek szyjny i piersiowy z łokciem i zewnętrzną częścią dłoni. Dzięki mięśniom tworzącym te taśmy poruszamy rękami w różne strony, przysuwamy lub oddalamy przedmioty od siebie lub podpieramy się na rękach. Kiedy pojawiają się napięcia i skrócenia na przebiegu tej taśmy możemy doświadczyć bólu nadgarstków lub łokci, przeciążenia mięśni w obrębie obręczy barkowej co wpłynie negatywnie nie tylko na ruchomość kończyny górnej ale i funkcje oddechowe. Na warsztatach skupimy się przede wszystkim na tyle ciała wprowadzając w nie świadomy oddech i ruch. Tył naszego ciała jest tą częścią, którą nieświadomie pomijamy podczas oddechu i pracy z ciałem. Dzięki tej pracy odnajdziemy utraconą przestrzeń wewnątrz ciała robiąc miejsce dla przepony i zwiększając swobodę oddechu.

Dodatkowo, w kontekście pracy ze swoimi uczniami, skupimy się na nauce asekurowania w pozycjach odwróconych. W sobotę zajmiemy się staniem na głowie, a w niedzielę staniem na rękach oraz świecą.

Rozkład warsztatu

Sobota 16.00-20.00
Niedziela 9.00-14.00

Cena

Cena 2 dni warsztatu to: 420 zł

Miejsce

Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

Zgłoszenia

Jeśli chcesz zgłosić się na warsztat, wyślij mail zgłoszeniowy na agawielobob@gmail.com i (po potwierdzeniu wolnego miejsca) przelej kwotę za warsztat (420 zł) na rachunek:

Agnieszka Wielobób, mBank
nr rach. 19 1140 2004 0000 3602 8113 0268

Liczba miejsc ograniczona!

Informacje

agawielobob@gmail.com

tel. 535392238