Terapia jogą i anatomia powięzi (III): taśma boczna i spiralna, obserwacja i korekta

Kraków, 22-23 stycznia 2022
Terapia jogą i anatomia powięzi (III): taśma spiralna i boczna, obserwacja i korekta
Prowadzący: Agnieszka Wielobób, Maciej Wielobób
Cena za 2 dni: 420 zł
Miejsce: Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

Nasze ciało jest fascynującym systemem, w którym istotne są nie tylko mniejsze lub większe elementy, które je tworzą: kości, mięśnie, więzadła, ścięgna, narządy itp., ale i wszystkie intrygujące powiązania między różnymi częściami składowymi naszego organizmu. Połączenie wszystkich elementów składowych zawdzięczamy powięzi, trójwymiarowej siatce tkanki łącznej, która przenika nasze ciało i w zależności od potrzeb oddziela lub łączy ze sobą części naszego organizmu. Dzięki temu, gdy poruszamy jednym mięśniem, wpływa to na mięśnie sąsiadujące, a przez system powiązań (który określamy taśmami anatomicznymi) nasz ruch dociera nawet do dalekich części ciała. Dzięki powięzi właśnie, ruch mięśniami nogi wprowadza subtelną stymulację w górnej części ciała, a poruszanie palcami dłoni może wywołać oddźwięk w okolicy klatki piersiowej. Co więcej, powięź nie tylko umożliwia ruch i pozwala utrzymać spójność naszego ciała, ale i zapewnia odpowiednie nawilżenie od wewnątrz, ułatwia przepływ impulsów nerwowych, krwi czy limfy oraz chroni mięśnie przed uszkodzeniem.

W tym roku akademickim (2021/2022) zapraszamy Was na cykl warsztatów pt. Terapia jogą i anatomia powięzi, podczas których będziemy pogłębiać swoje rozumienie powiązań w ciele, ale i relacji między ciałem, oddechem a umysłem.

Podczas aktualnego warsztatu sobotnia praktyka skoncentrowana będzie wokół jogicznej pracy z powięzią, w szczególności z taśmą boczną i spiralną. Taśma boczna (lewa i prawa) biegnie po zewnętrznej stronie ciała od zewnętrznego brzegu stopy, poprzez pasmo biodrowo piszczelowe, aż do bocznej strony szyi. Wspomaga ruchy boczne ciała, wspiera skłony do boku oraz pomaga w odwiedzeniu stawu biodrowego. Taśma spiralna oplata heliakalnie całe ciało, zapewniając równowagę we wszystkich płaszczyznach, łączy miednicę z łukami stóp wpływając na stan odcinka lędźwiowego kręgosłupa, oraz umożliwia skręty ciała. Na warsztatach przyjrzymy się jak obie taśmy przebiegają w ciele, jakie funkcje pełnią oraz jakie ruchy będą je angażowały. W niedzielę, oprócz standardowej praktyki, popracujemy trochę nad obserwacją i korektą. Serdecznie zapraszamy!

Rozkład warsztatu

Sobota 16.00-20.00
Niedziela 9.00-14.00

Cena

Cena 2 dni warsztatu to: 420 zł

Miejsce

Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

Zgłoszenia

Jeśli chcesz zgłosić się na warsztat, wyślij mail zgłoszeniowy na agawielobob@gmail.com i (po potwierdzeniu wolnego miejsca) przelej kwotę za warsztat (420 zł) na rachunek:

Agnieszka Wielobób, mBank
nr rach. 19 1140 2004 0000 3602 8113 0268

Liczba miejsc ograniczona!

Informacje

agawielobob@gmail.com
tel. 535392238