Terapia jogą i anatomia powięzi (II): taśma powierzchowna przednia i tylna

Agnieszka Wielobób portret

Kraków, 20-21 listopada 2021
Terapia jogą i anatomia powięzi (II): taśma powierzchowna przednia i tylna
Prowadząca: Agnieszka Wielobób
Cena za 2 dni: 420 zł
Miejsce: Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

Nasze ciało jest fascynującym systemem, w którym istotne są nie tylko mniejsze lub większe elementy, które je tworzą: kości, mięśnie, więzadła, ścięgna, narządy itp., ale i wszystkie intrygujące powiązania między różnymi częściami składowymi naszego organizmu. Połączenie wszystkich elementów składowych zawdzięczamy powięzi, trójwymiarowej siatce tkanki łącznej, która przenika nasze ciało i w zależności od potrzeb oddziela lub łączy ze sobą części naszego organizmu. Dzięki temu, gdy poruszamy jednym mięśniem, wpływa to na mięśnie sąsiadujące, a przez system powiązań (który określamy taśmami anatomicznymi) nasz ruch dociera nawet do dalekich części ciała. Dzięki powięzi właśnie, ruch mięśniami nogi wprowadza subtelną stymulację w górnej części ciała, a poruszanie palcami dłoni może wywołać oddźwięk w okolicy klatki piersiowej. Co więcej, powięź nie tylko umożliwia ruch i pozwala utrzymać spójność naszego ciała, ale i zapewnia odpowiednie nawilżenie od wewnątrz, ułatwia przepływ impulsów nerwowych, krwi czy limfy oraz chroni mięśnie przed uszkodzeniem.

W tym roku akademickim (2021/2022) zapraszamy Was na cykl warsztatów pt. Terapia jogą i anatomia powięzi, podczas których będziemy pogłębiać swoje rozumienie powiązań w ciele, ale i relacji między ciałem, oddechem a umysłem.

Podczas tego warsztatu przyjrzymy się bliżej dwóm kolejnym taśmom anatomicznym – taśmie  powierzchownej przedniej oraz taśmie powierzchownej tylnej. Siłę taśmy powierzchownej tylnej wykorzystujemy w niewielkich odchyleniach tułowia oraz mocniejszych wygięciach. Jaj odpowiednie napięcie wspomaga podtrzymywanie krzywizn kręgosłupa. Po przeciwległej stronie znajduje się taśma powierzchowna przednia, równoważąca napięcie wcześniej wspominanej taśmy oraz dając wsparcie dla klatki piersiowej i twarzy. Na warsztatach nie zabraknie skłonów i wygięć, które możliwe są dzięki aktywności obu taśm i pozwolą nam zrozumieć ich działanie. Będziemy rozluźniali napięte części, a wzmacniali te, które ułatwią nam pracę.

Rozkład warsztatu

Sobota 16.00-20.00
Niedziela 9.00-14.00

Cena

Cena 2 dni warsztatu to: 420 zł

Miejsce

Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

Zgłoszenia

Jeśli chcesz zgłosić się na warsztat, wyślij mail zgłoszeniowy na agawielobob@gmail.com i (po potwierdzeniu wolnego miejsca) przelej kwotę za warsztat (420 zł) na rachunek:

Agnieszka Wielobób, mBank
nr rach. 19 1140 2004 0000 3602 8113 0268

Liczba miejsc ograniczona!

Informacje

agawielobob@gmail.com
tel. 535392238