Terapia jogą i anatomia powięzi (I): wprowadzenie i taśma głęboka przednia

Agnieszka Wielobób portret

Kraków, 25-26 września 2021
Terapia jogą i anatomia powięzi (I): wprowadzenie do pracy z powięziami, taśma głęboka przednia
Prowadząca: Agnieszka Wielobób
Cena za 2 dni: 420 zł
Miejsce: Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

Nasze ciało jest fascynującym systemem, w którym istotne są nie tylko mniejsze lub większe elementy, które je tworzą: kości, mięśnie, więzadła, ścięgna, narządy itp., ale i wszystkie intrygujące powiązania między różnymi częściami składowymi naszego organizmu. Połączenie wszystkich elementów składowych zawdzięczamy powięzi, trójwymiarowej siatce tkanki łącznej, która przenika nasze ciało i w zależności od potrzeb oddziela lub łączy ze sobą części naszego organizmu. Dzięki temu, gdy poruszamy jednym mięśniem, wpływa to na mięśnie sąsiadujące, a przez system powiązań (który określamy taśmami anatomicznymi) nasz ruch dociera nawet do dalekich części ciała. Dzięki powięzi właśnie, ruch mięśniami nogi wprowadza subtelną stymulację w górnej części ciała, a poruszanie palcami dłoni może wywołać oddźwięk w okolicy klatki piersiowej. Co więcej, powięź nie tylko umożliwia ruch i pozwala utrzymać spójność naszego ciała, ale i zapewnia odpowiednie nawilżenie od wewnątrz, ułatwia przepływ impulsów nerwowych, krwi czy limfy oraz chroni mięśnie przed uszkodzeniem.

W tym roku akademickim (2021/2022) zapraszamy Was na cykl warsztatów pt. Terapia jogą i anatomia powięzi, podczas których będziemy pogłębiać swoje rozumienie powiązań w ciele, ale i relacji między ciałem, oddechem a umysłem.

We wrześniu zapraszamy na pierwsze warsztaty z cyklu, podczas których skupimy się na podstawach terapeutycznej pracy. Wprowadzimy do prawideł dobrej pracy w jodze i do synchronizacji ruchu z oddechem, jak również do tematyki powięzi i koncepcji taśm anatomicznych. Ponadto zajmiemy się pracą z taśmą głęboką przednią, dzięki której zrozumiemy m.in. jak ustabilizować kręgosłup i całe ciało, usprawnić mechanizmy oddychania (praca z przeponą), ale i poruszać się z gracją.

Rozkład warsztatu

Sobota 16.00-20.00
Niedziela 9.00-14.00

Cena

Cena 2 dni warsztatu to: 420 zł

Miejsce

Strong Body, ul. Pachońskiego 8, Kraków

Zgłoszenia

Jeśli chcesz zgłosić się na warsztat, wyślij mail zgłoszeniowy na agawielobob@gmail.com i (po potwierdzeniu wolnego miejsca) przelej kwotę za warsztat (420 zł) na rachunek:

Agnieszka Wielobób, mBank
nr rach. 19 1140 2004 0000 3602 8113 0268

Liczba miejsc ograniczona!

Informacje

agawielobob@gmail.com
tel. 535392238