Agnieszka Wielobób portret

Ajurweda i terapia jogą I: czym jest ajurweda i terapia jogą, 2 drogi leczenia i 5 żywiołów (Agnieszka i Maciej Wielobób, Kraków)

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]

Ajurweda i terapia jogą I: czym jest ajurweda i terapia jogą, 2 drogi leczenia i 5 żywiołów (Agnieszka i Maciej Wielobób, Kraków)

Agnieszka Wielobób portret

23-24 września 2023
Ajurweda i terapia jogą I: czym jest ajurweda i terapia jogą, 2 drogi leczenia i 5 żywiołów

Prowadzący: Agnieszka Wielobób, Maciej Wielobób
Cena za 2 dni: 520 zł
Miejsce: Ośrodek Kultury Nowa Huta – Klub Jędruś, osiedle Centrum A nr 6a, Kraków

Zapraszam Cię serdecznie na cykl czterech warsztatów jogi i ajurwedy – „Ajurweda i terapia jogą”.

Ajurweda będąca starożytną medycyną Indii oferuje nam dużo więcej niż pakiet naturalnych zastosowań na nasze dolegliwości. Pozwala zrozumieć to kim jesteśmy, dlaczego mamy konkretną budowę ciała lub skąd się biorą nasze upodobania. Uczy nas zatrzymania się na chwilę i przyjrzenia sobie, by w sposób prosty i jak najbardziej naturalny wspomóc swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Jedno ze spojrzeń na ajurwedę mówi, że to nie tylko ścieżka medyczna, ale przede wszystkim sposób życia, w którym poszukujemy harmonii między życiem wewnętrznym i zewnętrznym.

Na każdym z 4 warsztatów będziemy starali spojrzeć na nasze ciało z perspektywy ajurwedyjskiej a co za tym idzie będziemy chcieli poznać bliżej obco brzmiące słowa jak dosza, agni, 5 żywiołów czy guna oraz wiele innych. Chcemy przedstawić wam w sposób zrozumiały zawiłości filozofii ajurwedyjskiej i przybliżyć wam postrzeganie przez nią ciała i umysłu.

W sobotę powiemy sobie o tym czym jest terapia jogą, skąd się wzięła współcześnie w jodze, jakie są jej powiązania z ajurwedą oraz dwóch rodzajach terapii w jodze i ajurwedzie – brihmana i langhana oraz o koncepcji 5 żywiołów. Wykłady będą zilustrowane praktyką asan, w sobotę popraktykujemy, żeby zilustrować podejście brimana i langhana, a w niedzielę spodziewajcie się praktyki z 5 żywiołami.

Rozkład warsztatu

Sobota 16.00-20.00
Niedziela 9.00-14.00

Cena

Cena 2 dni warsztatu to: 520 zł

Miejsce

Ośrodek Kultury Nowa Huta – Klub Jędruś, osiedle Centrum A nr 6a, Kraków

Zgłoszenia

Jeśli chcesz zgłosić się na warsztat, wyślij mail zgłoszeniowy na agawielobob@gmail.com i (po potwierdzeniu wolnego miejsca) przelej kwotę za warsztat (520 zł) na rachunek:
Agnieszka Wielobób, mBank
nr rach. 19 1140 2004 0000 3602 8113 0268

Do zobaczenia!

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]