Agnieszka Wielobób w Zawierciu: Wprowadzenie do pracy z powięziami w jodze

zdj. Klaudia Rozenek / Pakamera

Zawiercie, 18 listopada 2018
godz. 11.00-16.00

Wprowadzenie do pracy z powięziami w jodze
Nauczycielka: Agnieszka Wielobób

Przeżycia, których doświadczamy zapisują się w naszym ciele w tkance łącznej. Powięź, zbudowana z tkanki łącznej, jest bardzo ważnym elementem spajającym nasze ciało jako całość. To „pajęczyna”, w której zawieszone są organy, która otaczając każdy najmniejszy element wnętrza i wpływa na jego funkcjonowanie. Na warsztatach spróbujemy przyglądnąć się w jaki sposób funkcjonuje powięź, jak reaguje na określoną siłę, na różne rodzaje pracy. Ponadto postaramy się za pomocą asan samemu „dotknąć” powięzi i wprowadzić rozluźnienie, miękkość oraz przestrzeń w ciało.

Skupimy się szczególnie na tzw. taśmie głębokiej przedniej, która stabilizuje nasze ciało. Zadbanie o dobrą kondycję tej taśmy powinno być podstawą każdej praktyki, gdyż zapewnia nam stabilność fizyczną i emocjonalną (emocjonalną dlatego, że układ nerwowy reaguje na impulsy pochodzące z mięśni). Każdy ruch bierze początek w tej taśmie, dopiero po chwili dołączają się mięśnie powierzchowne, nadające siłę danemu ruchowi.

Warsztat obejmuje praktykę asan (pozycji jogi), podstawy pranajamy i odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę 🙂

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 16.00. W trakcie będzie około 30 minut przerwy.

Cena: 130 złotych za ten warsztat;
w pakiecie z warsztatem Macieja Wieloboba dzień wcześniej (“Wprowadzenie do medytacji uzdrawiających”) – 220 zł (zamiast 260!)

Miejsce warsztatu: Studio BALANS, Zawiercie, ul. Wierzbowa 16c

Informacje i rezerwacje: Marzena Ikrzyńska, 604 756 793, mail: balans1@onet.pl