Agnieszka Wielobób w Zawierciu: Wygięcia w tył bez napięcia

zdj. Klaudia Rozenek / Pakamera

Zawiercie, 7 kwietnia 2019
godz. 11.00-16.30

Wygięcia w tył bez napięcia
Nauczycielka: Agnieszka Wielobób

Wygięcia w tył uelastyczniają ciało, dodają energii, ale dla wielu osób są trudne, a nawet bolesne. Dlatego też podczas warsztatów przyjrzymy się prawidłom pracy z tą grupą pozycji i nauczymy się je bezpiecznie wykonywać. Przyjrzymy się pracy z dnem miednicy i mięśniami pośladków, by zorientować się w jakim stopniu pomaga to nam wejść bezpiecznie (bez napięcia) do wygięć. Nauczymy się również uruchamiać mięśnie głębokie tułowia, w tym mięsień poprzeczny, by ustabilizować kręgosłup lędźwiowy, co pozwoli nam doświadczać radości z wykonania mostka czy psa z głowa w górę.

Nasza praca będzie skupiona wokół pracy z taśmą powierzchowną przednią, która biegnie przodem ciała od grzbietów stóp aż do mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego oraz taśmą powierzchowną tylną, ciągnąca się od podeszew stóp, poprzez tył ciała aż do łuku brwiowego. Zarówno jedna jak i druga taśma biorą udział w każdym wygięciu: taśma powierzchowna pomaga otworzyć biodra oraz rozciągnąć uda, brzuch i mostek, a taśma powierzchowna tylna wzmacnia i stabilizuje tył ciała, pomagając w stabilizacji i ochronie przed upadkiem (np. w mostku).

Warsztat obejmuje praktykę asan (pozycji jogi), podstawy pranajamy i odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę 🙂

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 16.30. W trakcie będzie około 30 minut przerwy.

Cena: 140 złotych za ten warsztat;
w pakiecie z warsztatem Macieja Wieloboba dzień wcześniej (“Medytacje uzdrawiające sufich – praca ze zmysłami”) – 230 zł (zamiast 280!)

Miejsce warsztatu: Studio BALANS, Zawiercie, ul. Wierzbowa 16c

Informacje i rezerwacje: Marzena Ikrzyńska, 604 756 793, mail: balans1@onet.pl