Agnieszka Wielobób w Warszawie: Joga i praca z powięziami – taśma powierzchowna przednia i tylna

Agnieszka Wielobób (zdj. Klaudia Rozenek / Pakamera)

Warszawa, 26 maja 2019
godz. 11.00-16.30

Warsztat “Joga i praca z powięziami – taśma powierzchowna przednia i tylna”
Nauczycielka: Agnieszka Wielobób

Przeżycia, których doświadczamy zapisują się w naszym ciele w tkance łącznej. Powięź, zbudowana z tkanki łącznej, jest bardzo ważnym elementem spajającym nasze ciało jako całość. To „pajęczyna”, w której zawieszone są organy, która otaczając każdy najmniejszy element wnętrza i wpływa na jego funkcjonowanie.

Na warsztatach przyjrzymy się taśmie powierzchownej przedniej (TPP) oraz taśmie powierzchownej tylnej (TPT). TPP wspomaga zgięcie tułowia i zgięcie stawów biodrowych oraz chroni miękkie i wrażliwe struktury znajdujące się z przodu ciała. TPT natomiast pomaga nam utrzymać pionową postawę, przeciwdziałając skłonom do przodu oraz wspomaga utrzymanie wygięć (łuków) pierwotnych i wtórnych kręgosłupa. Obie taśmy oddziałują na siebie wzajemnie: kiedy TPP jest skrócona i ciągnie klatkę piersiowa w dół, to TPT jest zbyt rozciągnięta i pogłębia garbienie się i zamykanie barków. Na warsztatach przyjrzymy się zatem równowadze przód – tył, oraz poszukamy pozycji równoważących przód ciała z tyłem, aby w naszym ciele zaistniała równowaga.

Warsztat obejmuje praktykę asan (pozycji jogi), podstawy pranajamy i odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę 🙂

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 16.30. W trakcie będzie około 30 minut przerwy.

Koszt:

Za ten warsztat: 280 złotych
Pakiet 2 warsztatów (25 maja “Medytacje uzdrawiające sufich” z Maciejem Wielobobem + 2 grudnia „Praca z powięziami w jodze: taśma powierzchowna przednia i tylna” z Agnieszką Wielobób) – 450 (zamiast 580).

Miejsce: Stan Skupienia, plac Zbawiciela 2/16, Warszawa

Informacje i rezerwacje: kontakt@stanskupienia.pl