Agnieszka Wielobób w Szczecinie 10 marca – Joga i praca z powięziami: taśma boczna i spiralna

zdj. Klaudia Rozenek / Pakamera

Szczecin, 10 marca 2019
godz. 11.00-16.30

“Joga i praca z powięziami: taśma boczna i spiralna”
Nauczycielka: Agnieszka Wielobób

Przeżycia, których doświadczamy zapisują się w naszym ciele w tkance łącznej. Powięź, zbudowana z tkanki łącznej, jest bardzo ważnym elementem spajającym nasze ciało jako całość. To „pajęczyna”, w której zawieszone są organy, która otaczając każdy najmniejszy element wnętrza i wpływa na jego funkcjonowanie.

Tym razem praktyka skoncentrowana będzie wokół pracy z pasmami powięziowymi, które określamy jako taśma boczna i spiralna. Taśma boczna (lewa i prawa) biegnie po zewnętrznej stronie ciała od zewnętrznego brzegu stopy, poprzez pasmo biodrowo piszczelowe, aż do bocznej strony szyi. Wspomaga ruchy boczne ciała, wspiera skłony do boku oraz pomaga w odwiedzeniu stawu biodrowego. Taśma spiralna oplata całe ciało zapewniając równowagę we wszystkich płaszczyznach, łączy miednicę z łukami stóp wpływając na stan odcinka lędźwiowego kręgosłupa, oraz umożliwia skręty ciała. Na warsztatach przyjrzymy się jak taśmy przebiegają w ciele, jakie pełnią funkcje, z czym związane jest ich napięcie/ skrócenie oraz jak dobierać asany by na nie wpłynąć. Zapraszamy!

Warsztat obejmuje praktykę asan (pozycji jogi), podstawy pranajamy i odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę 🙂

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 16.30. W trakcie będzie około 30 minut przerwy.

Koszt: 200 zł za ten warsztat; 320 zł (zamiast 400 zł) w pakiecie z warsztatem Macieja Wieloboba dzień wcześniej pt.Medytacje uzdrawiające sufich – wprowadzenie.

Miejsce: Namaste Joga, ul. Jana Pawła II 42, Szczecin
Informacje i rezerwacje: Telefon 502 506 869, mail anagraph@gmail.com