Agnieszka Wielobób w Szczecinie 9 września – Joga i praca z powięziami: taśma powierzchowna przednia i tylna

zdj. Klaudia Rozenek / Pakamera

Szczecin, 9 września 2018
godz. 11.00-16.00

“Joga i praca z powięziami: taśma powierzchowna przednia i tylna”
Nauczycielka: Agnieszka Wielobób

Przeżycia, których doświadczamy zapisują się w naszym ciele w tkance łącznej. Powięź, zbudowana z tkanki łącznej, jest bardzo ważnym elementem spajającym nasze ciało jako całość. To „pajęczyna”, w której zawieszone są organy, która otaczając każdy najmniejszy element wnętrza i wpływa na jego funkcjonowanie.

Na warsztatach przyjrzymy się taśmie powierzchownej przedniej (TPP) oraz taśmie powierzchownej tylnej (TPT). TPP wspomaga zgięcie tułowia i zgięcie stawów biodrowych oraz chroni miękkie i wrażliwe struktury znajdujące się z przodu ciała. TPT natomiast pomaga nam utrzymać pionową postawę, przeciwdziałając skłonom do przodu oraz wspomaga utrzymanie wygięć (łuków) pierwotnych i wtórnych kręgosłupa. Obie taśmy oddziałują na siebie wzajemnie: kiedy TPP jest skrócona i ciągnie klatkę piersiowa w dół, to TPT jest zbyt rozciągnięta i pogłębia garbienie się i zamykanie barków. Na warsztatach przyjrzymy się zatem równowadze przód – tył, oraz poszukamy pozycji równoważących przód ciała z tyłem, aby w naszym ciele zaistniała równowaga.

Warsztat obejmuje praktykę asan (pozycji jogi), podstawy pranajamy i odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę 🙂

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 16.00. W trakcie będzie około 30 minut przerwy.

Koszt: 170 zł za ten warsztat; 310 zł (zamiast 370 zł) w pakiecie z warsztatem Macieja Wieloboba dzień wcześniej pt. Alchemia oddechu – pranajama.

Miejsce: Namaste Joga, ul. Jana Pawła II 42, Szczecin
Informacje i rezerwacje: Telefon 697611969, mail anagraph@gmail.com