Agnieszka Wielobób w Gdańsku: Joga i praca z powięziami – taśma powierzchowna przednia i tylna

Agnieszka Wielobób (zdj. Klaudia Rozenek / Pakamera)

Gdańsk, 31 marca 2019
godz. 11.00-16.30

Joga i praca z powięziami: taśma powierzchowna przednia i tylna

Nauczycielka: Agnieszka Wielobób

Przeżycia, których doświadczamy zapisują się w naszym ciele w tkance łącznej. Powięź, zbudowana z tkanki łącznej, jest bardzo ważnym elementem spajającym nasze ciało jako całość. To „pajęczyna”, w której zawieszone są organy, która otaczając każdy najmniejszy element wnętrza i wpływa na jego funkcjonowanie.

Na warsztatach przyjrzymy się taśmie powierzchownej przedniej (TPP) oraz taśmie powierzchownej tylnej (TPT). TPP wspomaga zgięcie tułowia i zgięcie stawów biodrowych oraz chroni miękkie i wrażliwe struktury znajdujące się z przodu ciała. TPT natomiast pomaga nam utrzymać pionową postawę, przeciwdziałając skłonom do przodu oraz wspomaga utrzymanie wygięć (łuków) pierwotnych i wtórnych kręgosłupa. Obie taśmy oddziałują na siebie wzajemnie: kiedy TPP jest skrócona i ciągnie klatkę piersiowa w dół, to TPT jest zbyt rozciągnięta i pogłębia garbienie się i zamykanie barków. Na warsztatach przyjrzymy się zatem równowadze przód – tył, oraz poszukamy pozycji równoważących przód ciała z tyłem, aby w naszym ciele zaistniała równowaga.

Warsztat obejmuje praktykę asan (pozycji jogi), podstawy pranajamy i odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę 🙂

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 16.30. W trakcie będzie około 30 minut przerwy.

Koszt:

Za 1 warsztat: 200 złotych
Pakiet 2 warsztatów (ten warsztat + dzień wcześniej warsztat z Maciejem Wielobobem “Medytacje uzdrawiające sufich”) – 320 złotych (zamiast 400 zł)

Miejsce: Joga-Trójmiasto, Generała Charlesa de Gaulle’a 14/1, 80-261 Gdańsk

Rezerwacje:
zapisy Anna Haracz tel. 502 298 770, email: anaha@wp.pl
+ przedpłata na konto BGŻ 16 2030 0045 1130 0000 1151 9410 z dopiskiem “warsztat Agnieszka Wielobób” lub “warsztat Agnieszka i Maciej Wielobób” (jeśli wybierasz się na 2 warsztaty)