Agnieszka Wielobób w Gdańsku: Joga i praca z powięziami – taśma boczna i spiralna

Agnieszka Wielobób (zdj. Klaudia Rozenek / Pakamera)

Gdańsk, 29 września 2019
godz. 11.00-16.00

Joga i praca z powięziami: taśma boczna i spiralna

Nauczycielka: Agnieszka Wielobób

Przeżycia, których doświadczamy zapisują się w naszym ciele w tkance łącznej. Powięź, zbudowana z tkanki łącznej, jest bardzo ważnym elementem spajającym nasze ciało jako całość. To „pajęczyna”, w której zawieszone są organy, która otaczając każdy najmniejszy element wnętrza i wpływa na jego funkcjonowanie.

Tym razem praktyka skoncentrowana będzie wokół pracy z pasmami powięziowymi, które określamy jako taśma boczna i spiralna. Taśma boczna (lewa i prawa) biegnie po zewnętrznej stronie ciała od zewnętrznego brzegu stopy, poprzez pasmo biodrowo piszczelowe, aż do bocznej strony szyi. Wspomaga ruchy boczne ciała, wspiera skłony do boku oraz pomaga w odwiedzeniu stawu biodrowego. Taśma spiralna oplata całe ciało zapewniając równowagę we wszystkich płaszczyznach, łączy miednicę z łukami stóp wpływając na stan odcinka lędźwiowego kręgosłupa, oraz umożliwia skręty ciała. Na warsztatach przyjrzymy się jak taśmy przebiegają w ciele, jakie pełnią funkcje, z czym związane jest ich napięcie/ skrócenie oraz jak dobierać asany by na nie wpłynąć. Zapraszamy!

Warsztat obejmuje praktykę asan (pozycji jogi), podstawy pranajamy i odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę 🙂

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 16.00. W trakcie będzie około 30 minut przerwy.

Koszt:

Za 1 warsztat: 200 złotych
Pakiet 2 warsztatów (ten warsztat + dzień wcześniej warsztat z Maciejem Wielobobem “Słuchać sercem – sufickie medytacje uważności”) – 340 złotych (zamiast 420 zł)

Miejsce:AnahaJoga ul. Karłowicza 21, (wejście w podwórzu), Gdansk Wrzeszcz.

Rezerwacje:
zapisy Anna Haracz tel. 502 298 770, email: annaharacz@yahoo.com
+ przedpłata na konto BGŻ 16 2030 0045 1130 0000 1151 9410 z dopiskiem “warsztat Agnieszka Wielobób” lub “warsztat Agnieszka i Maciej Wielobób” (jeśli wybierasz się na 2 warsztaty)