Ajurweda i terapia jogą III: Prana. Agni (ogień trawienny). Tedżas i odżas (Agnieszka i Maciej Wielobób, Kraków)

Nauczyciel prowadzący: Agnieszka Wielobób
Współprowadzący: Maciej Wielobób

27-28 stycznia, sob. 16.00-20.00, nd. 9.00-14.00

Cena: 520 zł

Terapia jogą w aktualnej formie, zrodziła się na początku XX wieku za sprawą głównie T. Krishnamacharyi, nazywanego “ojcem współczesnej jogi”. Temu wielkiemu joginowi zawdzięczamy nie tylko znaczące poszerzenie katalogu asan, ale i połączenie koncepcji ajurwedyjskich z jogicznymi. Oczywiście obecnie mamy dużo większą wiedzę anatomiczną (jest ona przedmiotem prowadzonego przez nas kursu “Terapia jogą i praca z powięziami”), jednak bez ajurwedy terapia jogą jest niepełna. Bez ajurwedy, nie ma jogicznego spojrzenia na człowieka. Dlatego też zanurzymy się w tym roku w cykl jogicznych spotkań z ajurwedą.

Zapraszamy na 3. z kolei warsztat ajurwedy i terapii jogą, podczas którego przyjrzymy się bliżej koncepcji agni oraz trzem energiom naszego organizmu – pranie, tedżasowi i odżasowi. Agni jest wewnętrznym ogniem trawiennym podtrzymującym nasze funkcje życiowe. Jest siłą napędową całego organzimu, odpowiedzialną za metabolizm oraz funkcje trawienne, między innymi: trawienie, wchłanianie, odżywianie czy przetwarzanie wrażeń zmysłowych. Dzięki mocnemu agni, możliwe jest wytworzenie odpowiedniej jakości prany (energii życiowej), tedżasu (subtelnej energii ognia) oraz odżasu – energii wigoru i wewnętrznej harmonii.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę będzie praktyka poświęcona danemu tematowi. Praktyka sobotnia pokaże jak poprzez odpowiedni ruch i oddech wpłynąć na nasze agni rozbudzając lub osłabiając jego siłę. W niedzielę natomiast skupimy się na praktykach podporządkowanych 3 siłom witalnym: pranie związanej z dostarczaniem energii, tedżasowi związanemu z jej przyswajaniem oraz odżasowi, który umożliwia jej magazynowianie. Zapraszamy!

Cena

Cena 2 dni warsztatu to: 520 zł

Miejsce

Ośrodek Kultury Nowa Huta – Klub Jędruś, osiedle Centrum A nr 6a, Kraków

Zgłoszenia

Jeśli chcesz zgłosić się na warsztat, wyślij mail zgłoszeniowy na agawielobob@gmail.com i (po potwierdzeniu wolnego miejsca) przelej kwotę za warsztat (520 zł) na rachunek:
Agnieszka Wielobób, mBank
nr rach. 19 1140 2004 0000 3602 8113 0268

Do zobaczenia!