Ajurweda i terapia jogą II: 3 dosze, 20 właściwości, prakriti (Agnieszka i Maciej Wielobób, Kraków)

Nauczyciel prowadzący: Agnieszka Wielobób
Współprowadzący: Maciej Wielobób

25-26 listopada, sob. 16.00-20.00, nd. 9.00-14.00

Cena: 520 zł

Terapia jogą w aktualnej formie, zrodziła się na początku XX wieku za sprawą głównie T. Krishnamacharyi, nazywanego “ojcem współczesnej jogi”. Temu wielkiemu joginowi zawdzięczamy nie tylko znaczące poszerzenie katalogu asan, ale i połączenie koncepcji ajurwedyjskich z jogicznymi. Oczywiście obecnie mamy dużo większą wiedzę anatomiczną (jest ona przedmiotem prowadzonego przez nas kursu “Terapia jogą i praca z powięziami”), jednak bez ajurwedy terapia jogą jest niepełna. Bez ajurwedy, nie ma jogicznego spojrzenia na człowieka. Dlatego też zanurzymy się w tym roku w cykl jogicznych spotkań z ajurwedą.

W sobotę porozmawiamy o vata, pitta i kapha – 3 doszach, które są podstawą systemu diagnostyczno-terapeutycznego w ajurwedzie. A, żeby lepiej zrozumieć powiązania między człowiekiem a siłami natury, powiemy również o 20 właściwościach, których rozumienie często jest bardzo pomocne w diagnostyce i terapii jogicznej. W niedzielę powiemy sobie o prakriti, czyli naszej pierwotnej naturze, z którą przychodzimy na świat. Obecność dosz w naszym ciele określa naszą indywidualną, psychofizyczną naturę. Ich odpowiednia kombinacja zapewnia nam niepowtarzalny wygląd, upodobania oraz tendencje do pewnych schematycznych zachowań. Zrozumienie tego w jaki sposób prakriti wpływa na nas oraz jak poprzez odpowiednią dietę czy praktykę możemy wpłynąć na jej równowagę to klucz do dobrego i zdrowego życia.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę będzie praktyka poświęcona danemu tematowi. Praktyka sobotnia pokaże jak poprzez odpowiedni ruch i oddech wpłynąć na konkretne właściwości. W niedzielę natomiast skupimy się na praktykach podporządkowanych 3 głównym prakriti: vata, pitta, kapha.

Cena

Cena 2 dni warsztatu to: 520 zł

Miejsce

Ośrodek Kultury Nowa Huta – Klub Jędruś, osiedle Centrum A nr 6a, Kraków

Zgłoszenia

Jeśli chcesz zgłosić się na warsztat, wyślij mail zgłoszeniowy na agawielobob@gmail.com i (po potwierdzeniu wolnego miejsca) przelej kwotę za warsztat (520 zł) na rachunek:
Agnieszka Wielobób, mBank
nr rach. 19 1140 2004 0000 3602 8113 0268

Do zobaczenia!