Agnieszka Wielobób w Szczecinie 21 stycznia – Joga i praca z powięziami: taśma głęboka

Szczecin, 21 stycznia 2018
godz. 11.00-15.00

Warsztat “Joga i praca z powięziami: taśma głęboka”
Nauczycielka: Agnieszka Wielobób

zdj. Klaudia Rozenek / Pakamera

Przeżycia, których doświadczamy zapisują się w naszym ciele w tkance łącznej. Powięź, zbudowana z tkanki łącznej, jest bardzo ważnym elementem spajającym nasze ciało jako całość. To „pajęczyna”, w której zawieszone są organy, która otaczając każdy najmniejszy element wnętrza i wpływa na jego funkcjonowanie. Na warsztatach spróbujemy przyglądnąć się w jaki sposób funkcjonuje powięź, jak reaguje na określoną siłę, na różne rodzaje pracy. Ponadto postaramy się za pomocą asan samemu „dotknąć” powięzi i wprowadzić rozluźnienie, miękkość oraz przestrzeń w ciało.

Skupimy się szczególnie na tzw. taśmie głębokiej przedniej, która stabilizuje nasze ciało. Zadbanie o dobrą kondycję tej taśmy powinno być podstawą każdej praktyki, gdyż zapewnia nam stabilność fizyczną i emocjonalną (emocjonalną dlatego, że układ nerwowy reaguje na impulsy pochodzące z mięśni). Każdy ruch bierze początek w tej taśmie, dopiero po chwili dołączają się mięśnie powierzchowne, nadające siłę danemu ruchowi.

Warsztat obejmuje praktykę asan (pozycji jogi), podstawy pranajamy i odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę 🙂

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 15.00. W trakcie będzie około 20 minut przerwy.

Koszt: 160 zł za ten warsztat; 310 zł (zamiast 360 zł) w pakiecie z warsztatem Macieja Wieloboba dzień wcześniej pt. Medytacja, współczucie i (samo)akceptacja.

Miejsce: Namaste Joga, ul. Jana Pawła II 42, Szczecin
Informacje i rezerwacje: Telefon 697611969, mail anagraph@gmail.com