Agnieszka Wielobób w Gdańsku: Joga i praca z powięziami: taśma przednia i tylna (21 maja)

Agnieszka Wielobób terapia jogą joga ajurweda

Gdańsk, 21 maja 2017
godz. 11.00-16.00

Warsztat „Joga i praca z powięziami: taśma przednia i tylna”
Nauczycielka: Agnieszka Wielobób

Przeżycia, których doświadczamy zapisują się w naszym ciele w tkance łącznej. Powięź, zbudowana z tkanki łącznej, jest bardzo ważnym elementem spajającym nasze ciało jako całość. To „pajęczyna”, w której zawieszone są organy, która otaczając każdy najmniejszy element wnętrza i wpływa na jego funkcjonowanie. Na warsztatach przyjrzymy się taśmie powierzchownej przedniej (TPP) oraz taśmie powierzchownej tylnej (TPT). TPP wspomaga zgięcie tułowia i zgięcie stawów biodrowych oraz chroni miękkie i wrażliwe struktury znajdujące się z przodu ciała. TPT natomiast pomaga nam utrzymać pionową postawę, przeciwdziałając skłonom do przodu oraz wspomaga utrzymanie wygięć (łuków) pierwotnych i wtórnych kręgosłupa. Obie taśmy oddziałują na siebie wzajemnie: kiedy TPP jest skrócona i ciągnie klatkę piersiowa w dół, to TPT jest zbyt rozciągnięta i pogłębia garbienie się i zamykanie barków. Na warsztatach przyjrzymy się zatem równowadze przód – tył, oraz poszukamy pozycji równoważących przód ciała z tyłem, aby w naszym ciele zaistniała równowaga.

Warsztat obejmuje praktykę asan (pozycji jogi), podstawy pranajamy i odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę 🙂

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 16.00. W trakcie będzie około 30 minut przerwy.

Koszt:
Za 1 warsztat: 150 złotych
Pakiet 2 warsztatów (20 maja „Alchemia Oddechu: Pranajama” z Maciejem Wielobobem + 21 maja „Joga i praca z powięziami: taśma przednia i tylna” z Agnieszką Wielobób) – 290 złotych (zamiast 350 zł)

Miejsce: Joga Park, ul.Wajdeloty 12, Gdańsk Wrzeszcz

Rezerwacje:
zapisy Anna Haracz tel. 502 298 770, email: anaha@wp.pl
+ przedpłata na konto BGŻ 16 2030 0045 1130 0000 1151 9410 z dopiskiem „warsztat Agnieszka Wielobób” lub „warsztat Agnieszka i Maciej Wielobób” (jeśli wybierasz się na 2 warsztaty)